Nowy EKOPARK

FOTOWOLTAIKA

FOTOWOLTAIKA

Naszym Klientom dostarczamy rozwiązania oferowane przez sprawdzonych dostawców, absolutnych liderów rynku fotowoltaicznego. Wśród naszych producentów pojawiają się:
JA Solar, Trina Solar, Winaico, Sharp, Jinko Solar, Q Cells, Fronius, Huawei, Growatt.

Fotowoltaika to obecnie najprostsza forma wytwarzania energii elektrycznej polegająca na zjawisku konwersji promieniowania słonecznego w prąd stały za pomocą paneli fotowoltaicznych.
Wygenerowany prąd trafia do inwertera (falownika), gdzie przekształcany jest w prąd zmienny, mogący zasilać cały dom. Nadwyżki wyprodukowanej energii trafiają do sieci i mogą później zostać rozliczone przez użytkownika. Z fotowoltaiki można skorzystać niemal wszędzie, a ilość pozyskanej energii zależy od intensywności promieniowania słonecznego na powierzchnię Ziemi, które jest zmienne w zależności od pory dnia, pory roku, stanu atmosfery (ilości pyłów) oraz od szerokości geograficznej.

Moc instalacji fotowoltaicznej jest zależna od kilku czynników:
• wielkości dachu lub wolnego gruntu,
• ekspozycji powierzchni dachu względem słońca,
• kąta nachylenia dachu,
• zacienień.

Montaż paneli fotowoltaicznych jest opłacalny. Pozwala na duże oszczędności w rachunkach za prąd, a przy odpowiednim doborze mocy instalacji, cała inwestycja może zwrócić się w ciągu 7-10 lat.