Nowy EKOPARK

Kolektory słoneczne wodne

KOLEKTORY SŁONECZNE WODNE

Jest to nasz firmowy produkt, od którego zaczynaliśmy. Cechuje go wysoka sprawność, prostota i bardzo konkurencyjna cena. Przekonały się o tym tysiące zadowolonych klientów. Dołącz do nich!

INFORMACJE OGÓLNE

Kolektor słoneczny wodny EKOPARK jest urządzeniem służącym do przygotowania c.w.u.
Z powodzeniem zastępuje konwencjonalne źródła ciepła w okresie pozagrzewczym. Korzystając z jego możliwości Klient cieszy się ciepłą wodą użytkową bez uciążliwego rozpalania w piecu oraz wysokich rachunków za prąd. Nasz kolektor oferujemy w kilku modelach dzięki czemu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby każdej rodziny. Jego największe atuty to:

• wysoka sprawność – przygotowana woda osiąga do 99⁰ C,

• prosta budowa – niewiele rzeczy może ulec awarii,

• łatwa obsługa – kolektor nie wymaga częstych interwencji użytkownika,

• szybki montaż – zwykle trwa jeden dzień,

• bardzo konkurencyjna cena – nasz solar jest 2 razy tańszy od kolektorów glikolowych!

PODŁĄCZENIE I STEROWANIE

Każdy kolektor słoneczny wodny wyposażony jest w standardzie w elektrozawór, kontroler i sondę z długim przewodem. Jest to najczęściej stosowany zestaw ze względu na swoją funkcjonalność i wygodę użytkowania. W zbiorniku kolektora instalowana jest sonda, która ma dwa zadania – po pierwsze odczytuje poziom wody, a po drugie temperaturę. Sondę podłączamy do kontrolera, który umieszczamy w dogodnym miejscu w domu. Na jego wyświetlaczu możemy odczytać dane przekazywane z sondy. Ponadto, kontroler w odpowiednich momentach uruchamia elektrozawór i zapewnia stałe napełnienie zbiornika. Warto dodać, że wszystkie te czynności są w pełni zautomatyzowane i nie wymagają dodatkowych czynności ze strony Klienta!