Nowy EKOPARK

O Firmie

GENEZA FIRMY

Początki działalności EKOPARKU sięgają 2013 roku i są ściśle związane z Odnawialnymi Źródłami Energii, a konkretnie z produkcją i montażem kolektorów słonecznych. Z tego się wywodzimy. Z czasem, kiedy nasza firma stawała się coraz większa, nastąpiło przekształcenie jednoosobowej działalności gospodarczej EKO PARK Wojciech Trawiński w spółkę prawa handlowego. Ponadto, wraz z rozwojem zaczęliśmy oferować szerszy zakres usług polegający na montażu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki, instalacji grzewczych i sanitarnych – stąd nasza nazwa: EKOPARK S.A. W 2016 roku dzięki temu, że w naszej załodze pracowniczej pojawili się brygadziści z wieloletnim doświadczeniem w branży wyburzeń i rozbiórek, zdecydowaliśmy się odważnie wejść na nowy rynek. Poczynione inwestycje w ciężkie maszyny budowlane, pojazdy, piły i młoty wyburzeniowe szybko pozwoliły nam wyprzedzić konkurencję i zdominować branżę specjalistycznych wyburzeń i rozbiórek technicznych. Równocześnie, posiadając ogromny potencjał w postaci wykwalifikowanych pracowników oraz nowoczesnego sprzętu zdecydowaliśmy się podejmować realizacje kontraktów w charakterze Generalnego Wykonawcy, dopełniając tym samym swoją ofertę. Jako wykonawca różnych robót mieliśmy przyjemność uczestniczyć w realizacji wielu prestiżowych zadań.

Wśród najciekawszych możemy wymienić:
• budowa instalacji fotowoltaicznej dla Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Bydgoszczy (jako Generalny Wykonawca),
• budowa instalacji fotowoltaicznej dla ANPOL SPRINK w Toruniu (jako Generalny Wykonawca),
• budowa 200-tu instalacji solarnych w Gminie Chełmża,
• budowa 60-ciu instalacji solarnych w Gminie Łubianka,
• budowa 46-ciu instalacji solarnych w Gminie Wąbrzeźno (jako Generalny Wykonawca),
• budowa Retro Office House we Wrocławiu,
• budowa Minikoperników przy Młynie Wiedzy w Toruniu (jako Generalny Wykonawca),
• budowa nowej hali Amica we Wronkach,
• budowa restauracji Burger King w Otłoczynie,
• rozbudowa hali produkcyjnej zakładu Katarzynki w Ostaszewie,
• budowa Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu,
• rozbudowa kotłowni Zakonu Franciszkanów w Toruniu (jako Generalny Wykonawca),
• budowa budynku szkoły im. Marii Montessori we Włocławku,
• rozbudowa budynków NESTLE w Toruniu,
• budowa RIVER TOWER w Bydgoszczy,
• budowa autostrady A1 oraz dróg ekspresowych S3, S5, S6, S7, S8,
• rozbudowa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży (jako Generalny Wykonawca),
• budowa obwodnicy Warszawy,
• budowa obwodnicy Inowrocławia,
• rozbudowa hali produkcyjnej wraz z budową instalacji fotowoltaicznej dla zakładu DRIMER w Toruniu (jako Generalny Wykonawca).

Wraz z początkiem 2021 roku nasza spółka odstąpiła od dotychczasowego modelu działalności ściśle powiązanego z budownictwem i wyburzeniami. Jednocześnie wykonaliśmy przełomowy krok w nową rzeczywistość. Posiadając własne Centrum Badawczo-Rozwojowe, prowadzimy prace zmierzające do opracowania i udoskonalenia innowacyjnych sposobów na magazynowanie energii ciepła, chłodu i energii elektrycznej w układzie współpracy z rożnymi systemami Odnawialnych Źródeł Energii. Jednocześnie wchodzimy na europejski rynek smart technologii wdrażając i uruchamiając europejską sieć Inteligentnych Terminali Komunikacyjnych ITK POINT.

Odtwórz wideo
NASZA MISJA

EKOPARK S.A. został powołany do życia w odpowiedzi na zmieniające się trendy polityki energetycznej naszego kraju. Zanieczyszczenie środowiska, globalne ocieplenie i wyczerpanie surowców energetycznych zdefiniowały zmianę sposobu myślenia ludzkości i potrzebę powrotu do ekologicznych, naturalnych rozwiązań. Wierzymy, że dzięki naszej wiedzy oraz doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc wielu ludziom nie tylko oszczędzić ich pieniądze, ale również zadbać o nasze wspólne dobro, którym jest zdrowe i czyste środowisko. Cel ten zamierzamy osiągnąć dzięki dynamicznemu wdrożeniu na rynek innowacyjnych produktów OZE badanych i certyfikowanych przez nasze własne Centrum Badawczo-Rozwojowe. Ponadto pragniemy dyktować trendy rozwoju inteligentnych miast poprzez uruchomienie europejskiej sieci Inteligentnych Terminali Komunikacyjnych ITK POINT.

NASZ ZESPÓŁ

Wojciech Trawiński
Prezes Zarządu

W swojej codziennej pracy tworzę, kreuję, zapominam o zegarze i walczę z papierami. Jako Prezes Zarządu podejmuję strategiczne decyzje dla rozwoju naszej spółki.

Beata Ulatowska
Business Development Director
Paweł Kaczmarczyk
Dyrektor Operacyjny

Jestem odpowiedzialny za przygotowywanie wycen i sporządzanie ofert. Dodatkowo wspieram kierownictwo i wszystkie działania operacyjne na naszych budowach.

Robert Zawadzki
Dyrektor ds. Innowacji
Zuzanna Rogińska
Pełnomocnik Zarządu , Radca Prawny
Magdalena Błach
Specjalista ds. kadr i płac

Prowadzę dział kadr i płac. Na co dzień dbam o to, aby wszystkie sprawy związane z wypłatami, dietami, dotacjami i szkoleniami przebiegały sprawnie i terminowo.

Karolina Żółtowska
Analityk

Tabele, zestawienia i kosztorysy to moja codzienność. Prowadząc analizy zawsze poszukuję możliwych usprawnień i rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne spółki.

Karolina Żółtowska
Analityk

Tabele, zestawienia i kosztorysy to moja codzienność. Prowadząc analizy zawsze poszukuję możliwych usprawnień i rozwiązań optymalizujących koszty operacyjne spółki.

Zuzanna Łukasiak
Główna księgowa

Podczas codziennej pracy zapewniam spółce dokładne i terminowe rozliczenia z kontrahentami. Błędne faktury u mnie nie przejdą!

Magdalena Błach
Specjalista ds. kadr i płac

Prowadzę dział kadr i płac. Na co dzień dbam o to, aby wszystkie sprawy związane z wypłatami, dietami, dotacjami i szkoleniami przebiegały sprawnie i terminowo.

NASZ BRAND

Logo spółki EKOPARK jest ściśle związane z początkami naszej działalności. Sygnet nawiązuje do montażu kolektorów słonecznych, od których zaczynaliśmy.
Pomimo rozwoju i poszerzenia zakresu usług zdecydowaliśmy się pozostać wierni naszym korzeniom.

Plik .PDF
Plik .ai
Plik .eps
Plik .jpg
Plik .jpg